Jauns palīgs cīņā ar Covid-19

29/05/2020

Mūsu kolēģi palīdzējuši radīt lietotni “Apturi COVID”, kas sniegs atbalstu Latvijas iedzīvotājiem COVID-19 ierobežošanā. Autentica ir viens no IKT uzņēmumiem, kas ieguldīja darbu tās izveidē. Lietotnes tehniskais risinājums ir tapis, pateicoties sabiedrības iesaistei saskaņā ar memorandu sabiedrības līdzdalībai COVID-19 ierobežošanā. Izmantojot lietotni, katrs lietotājs palīdzēs sargāt savu ģimeni, kaimiņu, kā arī visu Latvijas iedzīvotāju veselību.

Šobrīd Latvijā notiek aktīva cīņa pret Covid-19. Līdz šim pret vīrusu esam aizsargājušies ar vienkāršām, bet efektīvām metodēm – paliekam mājās, mazgājam rokas un ieturam 2 metru distanci. Ierobežojumiem mīkstinoties un atsākot darba gaitas, ir jāturpina būt piesardzīgiem.

Tāpēc, lai apturētu vīrusa izplatību, Latvijā ir izstrādāta lietotne “Apturi Covid”, kuru ikviens iedzīvotājs var lejupielādēt savā mobilajā telefonā.

Kā darbojas lietotne?

  • Izejot no mājas, lietotājs telefonā aktivizē Bluetooth funkciju.
  • Ja pēdējo nedēļu laikā ir bijis kontakts ar Covid-19 saslimušo, lietotājs automātiski saņem ziņu.
  • Tiek pasargāti līdzcilvēki un apstādināta vīrusa izplatība.

Dati lietotnē ir šifrēti un privāti, notikušais kontakts tiek fiksēts tikai lietotāja telefonā.

Lietotni nodrošina Slimību profilakses un kontroles centrs, un iniciatīvas dalībnieki ir Latvijas lielākie uzņēmumi dažādās nozarēs, iestājoties par sociāli atbildīgu rīcību visas valsts labā.

Pārrausim Covid-19 izplatības ķēdi kopā un atvieglosim darbu mediķiem!

Lejupielādē “Apturi Covid” App Store vai Google Play.

Vairāk par lietotni