Latvijas IKT profesionāļu diena un tai veltīti pasākumi

26/03/2018

No 19. līdz 22. martam risinājās Latvijas IKT profesionāļiem veltīti pasākumi, kuru ietvaros mēs apmeklējām Rīgas Tehnisko koledžu, lai pastāstītu, kas jāzina programmētājiem, lai labāk iekļautos darba tirgū, un kādas ir jaunākās tehnoloģiju attīstības tendences.

Koledžas studenti uzzināja, kā izvēlēties programmēšanas valodu un izstrādes rīkus atkarībā no tā, kāds būs viņu pirmais patstāvīgais projekts. Studenti arī ieguva priekšstatu par citām lietām, kas nav tieši saistītas ar programmēšanu, bet noderēs viņu karjeras attīstībā.

Ar Autentica atbalstu 22. martā norisinājās IKT profesionāļu dienai veltīta konference. Tās laikā IKT nozares uzņēmumu vadošie speciālisti, Latvijas augstskolu mācībspēki, studenti un jaunie uzņēmēji diskutēja par nozares izaicinājumiem un jaunākajām tehnoloģijām un sasniegumiem, piemēram, kvantu datoru jomā, datu vizualizācijā, kiberdrošībā, mašīnmācīšanās un citās jomās. Konferences ietvaros talantīgākie studenti saņēma lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas, ko pasniedz LU Matemātikas un informātikas institūts un LU Datorikas fakultāte.

Lēdijas Adas Lavleisas balvu par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē un tās popularizēšanā šogad ieguvusi LU Datorikas fakultātes maģistra studiju programmas “Datorzinātnes” 1. kursa studente Anastasija Ņikiforova.

Čarlza Bebidža balvu LU Matemātikas un informātikas institūts par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē pasniedza Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes maģistra studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” 1. kursa studentam Pāvelam Cacivkinam.