SIA Autentica kļūst par LATA biedru

18/12/2014

SIA Autentica ir kļuvusi par Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) biedru, jo biedrība popularizē atvērtā koda programmatūru un aizstāv to uzņēmumu intereses, kas to izmanto; kā uzņēmumam, kas sniedz pakalpojumus valsts iestādēm un piedalās valsts iepirkumos, mums ir svarīgi, lai IKT iepirkumu process būtu godīgs un caurspīdīgs, un mēs esam par to, lai valsts iestādes publicētu datus atvērtos formātos un tie būtu brīvi izmantojami IT risinājumos.

LATA apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus sev, savai organizācijai vai sabiedrībai kopumā no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā.

Par atvērtām tehnoloģijām uzskatām tādus IKT risinājumus, kas balstīti uz atvērtiem standartiem, izmantojot atvērtu vai slēgtu pirmkodu. Atvērtu standartu izmantošana informācijas apmaiņai un uzglabāšanai ir nepieciešams nosacījums brīvai konkurencei IT risinājumu tirgū starp komerciālu un atvērtā pirmkoda programmatūru.

LATA misija ir aktīvi piedalīties zināšanu sabiedrības veidošanā Latvijā.

Vairāk informācijas par LATA.