”Tas ir tik forši būt testētājam!" un citas reti dzirdamas lietas

25/09/2014

Mūsu kolēģis Armands Baranovskis uzstājās ar prezentāciju “Tas ir tik forši būt testētājam!” un citas reti dzirdamas lietas“ 15. starptautiskajā Programmatūras testēšanas teorijas un prakses konferencē ”Kad testēšana ir pietiekama“.

TAPOST konference turpina ikgadējo konferenču virkni, kas sākās 2000.gadā. Šīs konferences mērķis ir radīt domu un zināšanu apmaiņu par programmatūras testēšanu starp IT profesionāļiem, pētniekiem un studentiem. Priekšroka tiek dota nozares pieredzei un jaunākajām teorijām un praksēm. Šogad tā notika 25.09.2014., un tās galvenā tēma bija “Kad testēšana ir pietiekama”.
Pēdējā laikā tiek daudz runāts par programmatūras izstrādi kā amatniecību (software craftsmanship), tomēr galvenokārt tiek izcelta tieši programmēšana. Testēšana, neatkarīgi no tā, vai tā būtu vienībtestēšana, drošības testēšana, lietojamības testēšana, ir ne mazāk svarīga, lai nodrošinātu kvalitatīvu gala rezultātu. Ko tieši dara testētāji? Vai testēšana ir laba karjeras izvēle? Kāpēc jūs esat IT? Kāpēc ir tik forši būt testētājam? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem Armands mēģina rast atbildes. Tomēr nav vienas tādas vienas universālās atbildes, un katram, kuram šie jautājumi arī šķiet būtiski, vajadzētu ieskatīties sevī un rast pašam savu atbildi. Prezentācijas mērķis bija sniegt papildus vielu pārdomām tiem, kas kam šie jautājumi šķiet svarīgi.

Armanda Baranovska prezentācija “Tas ir tik forši būt testētājam!".
Visas konferences prezentācijas var atrast šeit.